Најдобрите производители на лепила чувствителни на притисок во Кина

Најдобрите Топ 5 производители на лепила чувствителни на притисок во Кина

Најдобрите производители на лепила чувствителни на притисок во Кина

Лепила чувствителни на притисок се користат во различни индустрии. Тоа би можеле да бидат компании кои се занимаваат со производство и пакување, автомобилска индустрија, електроника и многу други. Тие се користат за производство на разни ленти и етикети. Кога се користат овие лепливи материјали чувствителни на притисок, не се потребни средства како растворувач или дури и вода. Ве молиме имајте предвид дека во некои случаи, можеби ќе треба да се изврши притисок пред да може да работи како што се очекуваше.

Најдобрите производители на лепила чувствителни на притисок во Кина
Најдобрите производители на лепила чувствителни на притисок во Кина

Како да ги купите во Кина
Вистина е дека ги има многубројни Производителите на лепила осетливи на притисок во различни земји низ светот. Сепак, треба да разберете дека некои од најдобрите компании се во Кина. Тие не ги произведуваат само најдобрите лепила чувствителни на притисок. Исто така, овие производи се достапни по цени кои се многу конкурентни.

Дали барате компанија во Кина која произведува лепила чувствителни на притисок? Дали знаете дека повеќето компании нема да ги исполнат вашите очекувања? Сепак, апсолутно нема потреба да се грижите. Ова е едноставно затоа што главната цел на овој пост ќе биде да ги објасни некои од најдобрите производители на лепила чувствителни на притисок во Кина. Тоа се компании кои имаат изградено солидна репутација кога станува збор за производство на лепила чувствителни на притисок со врвен квалитет во последно време. Проверете го секој од нив подолу.

Xiamen Cheshire New Material Co., Ltd
Ова е веројатно еден од најреномираните производители на лепила чувствителни на притисок во Кина. Со повеќе од 30,000 тони, може да се каже дека неговиот годишен производствен капацитет зборува доволно. Откако се појави во 2007 година, ја користи најновата технологија за производство на лепило чувствително на притисок за различни компании. Нејзини главни производи се:
• Топлотопен лепак
• Топло топено лепило
Иако може да произведува брендирани артикли, таа исто така се занимава со производство на OEM/ODM материјали. Во моментов, нејзините главни пазари се:
• Кина
• Велика Британија
• Соединети Држави
• Европа
• Азија
• Африка
• И многу други локации
Ако некогаш размислувате да навлезете во бизнисот со лепила чувствителни на притисок, препорачливо е да ги истражите различните опции што може да ги понуди Xiamen Cheshire New Material Co., Ltd. Ова се должи на тоа како изгради репутација за производство на производи со многу висок квалитет од своето постоење.

Гуангжу Брисун Хемикал Ко., ООД
Кога станува збор за лепила чувствителни на притисок на база на вода, многу малку компании во Кина и другите делови на светот можат да се натпреваруваат со експертизата на Guangzhou Brisun Chemical Co., Ltd. Таа има различни категории на производи од кои можете да изберете. Овие би можеле да бидат:

• Заштитни филмски лепила за леплива подлога и ролери
• Лепило за маскирање чувствително на притисок (на база на вода)
• ПВЦ тапет лепило чувствително на притисок
• Лепило за заштита од алуминиумски профил (на база на вода)
• Bopp лента за пакување чувствително на притисок лепило
• Означува лепило осетливо на притисок

Треба да се напомене дека иако оваа компанија произведува различни видови лепила чувствителни на притисок, нејзините главни производи остануваат оние кои се на база на вода. Има искусен тим на истражувачи кои обезбедуваат производи со најдобри карактеристики да се произведуваат за клиенти ширум светот. И покрај тоа што се наоѓа во Гуангжу, тој успеа да навлезе на глобалниот пазар. Неговата производна линија моментално е повеќе од 10.

Foshan Nan Pao Advanced Materials Co., Ltd.
Несомнено е фактот дека Foshan Nan Pao Advanced Materials Co., Ltd е компанија која заслужува да се спомене меѓу некои од најдобрите производители на лепила осетливи на притисок во Кина. На пример, неговиот тим за истражување и развој изгледа дека отвора нови основи кога станува збор за производство на најиновативните лепила чувствителни на притисок што ќе ги најдете на пазарот. Се разбира, ова бара многу високо ниво на креативност.

Ова е сертифицирана и доверлива компанија која има една мисија – производство на производи кои се способни да ги задоволат потребите и очекувањата на крајните корисници. Има различни категории на производи како што се:
• Топло топење лепило Hm-825A
• Топлотопено лепило Hm-102p
• Топлотопено лепило Hm-8101af
• Топлотопено лепило Hm-801
• Топлотопено лепило Hm-818

Ве молиме имајте предвид дека секоја категорија на лепило осетливи на притисок погоре има своја улога кога се користи во проекти. Затоа е важно да контактирате со нив пред да донесете одлука за која да нарачате.

Xiamen Inspring Technology CO., LTD
Xiamen Inspring Technology Co., е уште една компанија која дефинитивно заслужува да се спомене меѓу најдобрите во Кина кога станува збор за производство на лепило чувствително на притисок, кое може да го издржи тестот на времето. Некои од неговите сертификати се HSE, ISO 14001 и ISO 9001. Неговиот процес на истражување и развој беше ништо помалку од импресивен поради откритијата што ги воведе низ годините. Некои од неговите главни производи се:

• Блок за лепак за градење топло топење за пелени за бебиња
• Медицинска лента Лепак за топло топење лепило чувствително на притисок
• Лепак со светло жолт лепак чувствителен на притисок на топло топење

Пазарот што го опслужува низ годините се Западна Европа, Велигденска Азија, Блискиот Исток, Африка, Велигденска Европа и многу други. За подобро разбирање, производите што ќе ги најдете во оваа компанија се групирани во категории како што се:
• Лепило за топло топење
• Јаглеводородна смола C9
• Јаглеводородна смола C5
• Бело масло
• SIS Термопластична гума

DeepMaterial (Шенжен) Co., Ltd.

DeepMaterial (Shenzhen) Co., Ltd. е иновативна компанија специјализирана за лепила за полупроводнички и електронски апликации и материјали за заштита на површината за пакување и тестирање на чипови.

Deepmaterial е реактивен производител и добавувач на лепило чувствително на притисок на топло топење, произведува еднокомпонентни епоксидни лепила за недоволно полнење, лепила за топло топи лепила, лепила за стврднување UV, оптичко лепило со висок индекс на рефракција, лепила за поврзување со магнети, најдобро врвно водоотпорно структурно лепило за стакло за метал и лепак за пластика , лепак за електронски лепила за електромотори и микромотори во домашни апарати.

Врз основа на основната технологија на лепила, DeepMaterial разви лепила за пакување и тестирање на чипови, лепила на ниво на кола и лепила за електронски производи. Врз основа на лепила, има развиено заштитни фолии, полупроводнички полнила и материјали за пакување за обработка на полупроводнички нафора и пакување и тестирање на чипови.

Заклучок
Имајќи го предвид сето горенаведено, многу е јасно дека има многу компании со кои можете да ги покровителувате или контактирате кога станува збор за лепило чувствително на притисок во Кина. Најдобриот дел е што деталите од овој пост успеаја да изберат некои од најдобрите компании наоколу.

Најдобрите производители на лепила чувствителни на притисок во Кина
Најдобрите производители на лепила чувствителни на притисок во Кина

За повеќе за најдобрите топ 5 Производителите на лепила чувствителни на притисок во Кина, можете да ја посетите DeepMaterial на https://www.epoxyadhesiveglue.com/best-pressure-sensitive-hot-melt-adhesive-glue-manufacturers-in-china-and-associated-advantages/ за повеќе информации.

Поврзани производи

е додадена во вашата кошничка.
Плаќање
en English
X