телефон: +-86 13352636504

адреса: 7-ми кат, зграда Ц, научен и технолошки парк Комлонг, високотехнолошки парк Гуанлан, округ Лонг-хуа, Шенжен, Гуангдонг, Кина

Денешните потрошувачи сакаат помали уреди, поголема функционалност, извонредна доверливост и, се разбира, пониска цена. Како што барањата на пазарот на полупроводници се интензивираат од година во година, DeepMaterial има комплетно портфолио на прицврстување на матрици, недоволно полнење, инкапсуланти и специјализирани лепила и производи за обложување за речиси секое напредно пакување и секоја апликација, вклучувајќи Flip Chip, пакување на ниво на нафора и Memory 3D TSV Пакување.

Со мобилни и облак компјутери, меморија и напредни системи за помош на возачот кои ја поткрепуваат потребата за намалување на факторот на форма, интеграција на системско ниво, перформанси на ниво на табла, зголемена доверливост и решенија со ниска цена, минијатуризацијата стана главен фокус на пазарот на електроника. Како одговор на поголемата густина на ниво на плоча, DeepMaterial е лидер за лепила кои овозможуваат нови дизајни на пакети, нова меѓусебно поврзана технологија и повеќе ракување со податоци. Кога станува збор за иновативни материјали во првите редови на напредниот меѓусебно поврзан пазар, DeepMaterial е водечки избор.

DeepMaterial е полиуретански реактивен PUR лепило чувствително на топло топење притисок, производител и добавувач, производство на еднокомпонентни епоксидни лепила за недоволно полнење, лепила за топло топење, лепила за стврднување UV, оптичко лепило со висок индекс на рефракција, лепила за поврзување со магнет, најдобро лепило за пластика, најдобро водоотпорно метално лепило и стакло,електронски лепила лепак за електрични мотори и микромотори во домашни апарати