Почетна > блогови

Блогови и новости

DeepMaterial, како производител на индустриски епоксидни лепила, изгубивме истражувања за епоксидна епоксидна, непроводна лепак за електроника, непроводна епоксидна, лепила за електронско склопување, лепило за недоволно полнење, епоксидна смола со висок индекс на рефракција. Врз основа на тоа, ја имаме најновата технологија на индустриско епоксидно лепило.

Deepmaterial е реактивен производител и добавувач на лепило чувствително на притисок на топло топење, производство на еднокомпонентни епоксидни лепила за недоволно полнење, лепила за топло топи лепила, лепила за стврднување UV, оптичко лепило со висок индекс на рефракција, лепила за поврзување со магнет, најдобро врвно водоотпорно стаклено структурно лепило за метал и лепак ,лепило за електронски лепила за електромотори и микромотори во домашни апарати

DeepMaterial се фокусира на најновата технологија на полупроводници, а ние секогаш го развиваме епоксидното лепило за најновото пакување и тестирање на електрични производи.

Најдобрите врвни производители на лепак за електроника во Кина

Дали лепилото со флексибилни УВ лепила може да ја подобри издржливоста на производот?

Дали лепилото со флексибилни УВ лепила може да ја подобри издржливоста на производот? Дали некогаш сте размислувале како најновите скокови во технологијата на лепила може да го продолжат животниот век на вашите производи? Може ли паметната употреба на флексибилни лепила за лекување на УВ да биде тајната за зголемување на нивната издржливост? Во време кога трајната моќ и одржливост се врвни...

Најдоброто автомобилско лепило за пластика за метални производи од производители на индустриски епоксидни лепила и заптивки

Придобивките од употребата на структурни лепила за стврднување со УВ во автомобилската индустрија

Придобивките од употребата на структурни лепила за стврднување со УВ лепило во автомобилската индустрија Дали сте свесни за трансформативното влијание што структурните лепила за стврднување УВ го имаат врз автомобилската индустрија? Додека производителите на автомобили постојано бараат побрзи и посигурни методи на склопување, овие вешти лепила го привлекуваат вниманието. Познати по своите...

Најдоброто автомобилско лепило за пластика за метални производи од производители на индустриски епоксидни лепила и заптивки

Како лепилото за лепило чувствително на притисок што може да се лекува со УВ го подобрува животниот век на производот

Како лепилото за лепило чувствително на притисок што може да се лекува, го подобрува животниот век на производот Лепилата чувствителни на притисок (PSA) што се лекуваат со ултравиолетови зраци го привлекуваат вниманието во различни индустрии, благодарение на нивната единствена способност да се лекуваат под УВ светлина. Оваа извонредна карактеристика нуди посебни предности во однос на традиционалните лепила, трансформирајќи го начинот на кој се прават производите. Ајде да се нурнеме во...

Најдобрите производители на индустриски апарати за домаќинство со високи температури кои не пожолтуваат заптивки за лепак во ОК

Како UV Cure епоксидното лепило ја подобрува естетиката на производот

Како УВ лекува епоксидното лепило ја подобрува естетиката на производот Во светот на производството и дизајнот, изгледот често е важен исто како и функцијата. Епоксидното лепило за лекување со ултравиолетови зраци создава бранови поради неговите силни способности за врзување и неговата способност да ги направи спојниците на производот да изгледаат мазни и практично невидливи. Овој лепак ...

Производители на индустриски топлотопени електронски епоксидни лепила и заптивки

Како да се отстрани силиконскиот лепило за лепило со UV Cure од различни површини

Како да се отстрани силиконскиот лепило за лепило со UV Cure од различни површини Силиконскиот лепило за лекување со ултравиолетово лепило е омилен за многумина поради неговата сила налик на суперхерој и молскавично брзо стврднување под ултравиолетова светлина. Но, со голема моќ доаѓа и голема одговорност - особено кога треба да ја отстраните. Без разлика дали е упс...

Иднината на УВ излечива конформална облога: иновации и трендови

Иднината на УВ излечива конформална облога: иновации и трендови Држете се на вашите капи, луѓе! Светот на конформални облоги што можат да се излечат со УВ е на пат да експлодира со растот. Благодарение на некои прекрасни технолошки достигнувања и зголемената побарувачка од индустриите кои стануваат попаметни и помали, овие облоги ќе станат...

Улогата на соединенијата за прицврстување со лепење со ултравиолетово зрачење во апликациите на висок напон

Улогата на соединенијата за саксии за стврднување со ултравиолетови зраци во апликациите на висок напон Соединенијата за зацврстување на ултравиолетовите зраци (или енкапсуланти кои се лекуваат со УВ) не се вашите секојдневни материјали. Тие се суперхерои на електронскиот и електричниот свет, кои се нафрлаат за да ги заштитат чувствителните компоненти и склопови, особено во средини со висок напон каде што влогот е голем...

Совети и трикови за максимизирање на перформансите на епоксидното садење со ултравиолетови зраци

Совети и трикови за максимизирање на перформансите на епоксидното саксии со ултравиолетово изматено Во светот на електронското производство и склопување, обезбедувањето на издржливост и сигурност на компонентите е најважно. Епоксидните соединенија за садење со ултравиолетови зраци се појавија како клучно решение за заштита на чувствителните електронски делови од фактори на животната средина како што се...

Најдоброто автомобилско лепило за пластика за метални производи од производители на индустриски епоксидни лепила и заптивки

Истражување на ограничувањата и ограничувањата за користење на транспарентен лепак за лепило

Истражување на ограничувањата и ограничувањата за користење на транспарентен лепак за лепило Транспарентниот лепак за лепило навистина се оддалечи во голем број индустрии поради неговата разновидност и елегантен изглед. Тоа е хит во сè, од уметност и занаетчиство до големо индустриско производство. Овој тип на лепак е совршен за лепење...

Како правилно да се исчисти и одржува опремата што се користи со лепило со низок вискозитет

Како правилно да се исчисти и одржува опремата што се користи со лепило со низок вискозитет Лепилото за лепило со низок вискозитет звучи како фенси термин, нели? Па, тоа е едноставно лепак што е течен и лесно се шири. Ќе ви биде корисно во еден куп индустрии каде што лепењето работи заедно е игра. Овој лепак ...

Дали е безбедно да се користи лепак со висок вискозитет?

Дали е безбедно да се користи лепак со висок вискозитет? Лепак за лепење со висок вискозитет, исто така познат како дебел лепак за лепило, е вид на лепило со густа конзистентност и висока отпорност на проток. Се користи во различни индустрии каде што е од суштинско значење робусната и трајна врска. Овој лепак се држи само за ...

Најдобри компании за електронски лепила за оптички лепила во Кина

Влијанието врз животната средина на лепилото за брзо стврднување: дали е еколошки?

Влијанието врз животната средина на лепилото за брзо стврднување: дали е еколошки? Добро, ајде да зборуваме за брзо стврднување лепило, или како што некои луѓе сакаат да го наречат, лепак за брзо стврднување. Во основа, тоа е супер брз тип на лепак што брзо ги спојува работите. За разлика од старите лепила кои земаат ...